A Szegedi Orczy István Általános Iskola 2. osztályos diákjai biztosan nem fogják elfelejteni az idei Digitális Témahetet. Igazi KalózkaLand részesei lehettek, melynek külön érdekessége, hogy a történet és az események alapját Kiss Mónika tanítónő saját meséje adta.

Az áprilisi kalandos eseményekről így számolt be az intézmény:

„A Szegedi Orczy István Általános Iskola évről évre részt vesz a Digitális Témahét programban. Ebben a tanévben a 2. osztályos gyerekek gazdagodtak sok élménnyel egy mesés projekt, a KalózkaLand kapcsán.

A történet alapját Kiss Mónika tanítónő saját meséje adta, mely szerint Fürge Ron, a híres kalózvezér egy varázsos éjjelen, a nyári napforduló idején megjelent a főszereplő, Paul álmában. Megkérte őt, hogy társaival, a Szerencse csillaga nevű hajó legénységével és kapitányával, Éltes Henrikkel együtt keresse meg a régen elrejtett kincsét. A fiú örömmel vesz részt a kalandokkal teli úton, melynek végén nemcsak a mesés kincs vár rá, hanem annál sokkal fontosabb ajándék, a barátság öröme.

A másodikos gyerekek egy kicsit a valóságban is kalózokká változhattak, hiszen műsoros alapítványi délutánunkon kalóz táncot adtak elő.

A projekt a számos kaland mellett fejlesztette a diákok olvasási technikáját, szövegértését, digitális műveltségét, kreativitását és problémamegoldó képességét.

A feladatok megoldásához a gyerekek felhasználták a modern technológia eszközeit. Palackposta című Padlet oldalunkon tervezték meg a hajóskapitány, Éltes Henrik születésnapi ünnepségét a mesterséges intelligencia segítségével. A másodikosok ugyanezen az oldalon egymásnak is üzenhettek, a pedagógus pedig visszajelzést adhatott számukra. A Lino.it alkalmazás remek kiindulópontot adott az ötleteléshez. Az oldal online falitáblaként működik, ahová a feldolgozott témák szerint érkeztek a gyerekek megoldásai. Hasznos, hogy az egyes feladatokat, egységeket eltérő színű cetlikkel jelölhettük, így jól értelmezhető a projektünk felépítése. Az ismertetett alkalmazások mellett gondolattérképet készítettünk, amely rögzítette a szereplők tulajdonságait.

A mese szövéséhez a Sway nyújtott kitűnő hátteret számunkra. A felület felidézi a diavetítés hangulatát, minden egyes részlet új oldalon jelenik meg. Oldalról oldalra teljesedik ki a történet, a Mi digitális mesénk.

A KalózkaLandot bővebben az alábbi linken ismerhetik meg az érdeklődők: https://sway.cloud.microsoft/wSJPsBD2uiQ58svK?ref=Link . Felkészítő: Kiss Mónika.”