Közlekedésbiztonsági pályázatot hirdet az NFM általános iskoláknak

Publikálva: 2015. február 12.

A gyerekek tudatosságának növelése a célja annak a 100 millió forintos közlekedésbiztonsági pályázatnak, amelyet az NFM a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtal (Klik) és a Közlekedéstudományi Intézettel (KTI) együttműködésben hirdetett meg általános iskolák számára.

A pályázatot bemutató szerdai budapesti sajtótájékoztatón Becsey Zsolt, a minisztérium közlekedésért felelős helyettes államtitkára elmondta: a 100 millió forintos pályázat célja a balesetek megelőzése.

Fontosnak nevezte emellett, hogy a legfogékonyabb korban neveljék a szabályok és más emberek tiszteletére a gyerekeket.

A helyettes államtitkár kiemelte, hogy a pályázat első fordulójában legkevesebb 50, de akár 100-150 ezer forintot is elnyerhetnek az iskolák, a második fordulóban pedig már egymillió forintot kapnak a nyertes intézmények. Becsey Zsolt reményét fejezte ki, hogy ezek az összegek sok iskolát ösztönöznek majd pályázásra. Hozzátette: a pályázatot terveik szerint – és a sikerességtől függően – a következő években is kiírják majd.

Hanesz József, a pályázat szakmai partnerének, a Kliknek pénteken kinevezett elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy a program a tanárok, a szülők és a gyerekek együttműködésére épül. Mint mondta, mind a három szereplő tanulhat a másiktól. Hangsúlyozta: miután a gyermekülések használatának szigorításával a gyerekek fizikai védelme erősödött, a „szellemi védelmet is ki kell alakítani bennük, hogy tudják, ők is részei a közlekedésnek”.

Közlése szerint a méltányos keretösszeg akár arra is elegendő lehet, hogy az ország összes iskolája részt vegyen a programban. Megjegyezte: az egyszeri, közlekedésbiztonságot növelő akciók is jók, de a hosszú távú programok az igazán hasznosak.

A központ vezetőjének tájékoztatása szerint a pályázati felhívásokat már elküldték a tankerületeknek, amelyek továbbítják majd azokat az iskoláknak. A lebonyolításban is részt vevő szervezetként mindent megteszünk a pályázati forrás minél hatékonyabb felhasználásáért – hangsúlyozta Hanesz József.

Berta Tamás, a projektben lebonyolítóként részt vevő KTI Közlekedésbiztonsági Központjának vezetője kijelentette: a gyerekek biztonságos közlekedésre nevelése a szülők nélkül nem lehetséges, ezért is fontos, hogy a pályázati programban a szülői munkaközösség aktív részvételére is szükség van. Elmondta: a pályázat első fordulójában az iskolák egy délutáni, a szülőkkel közös foglalkozás megszervezésére és egy felmérés elvégzésére jelentkezhetnek. A második fordulóban az iskolák viszont már saját koncepcióval pályázhatnak, és közlekedésbiztonsági nap megszervezésére is nyílik lehetőség - mondta.

Berta Tamás kiemelte:a www.eletuton.hu/palyazat weboldalon a délutáni foglalkozáshoz szükséges minden módszertani segédanyag megtalálható ugyanúgy, ahogy a felmérés kérdőívei és tanároknak készített útmutatók.
A pályázat első fordulójára a határidő február 27., a pályázás az iskoláktól csupán egy 15-20 perces, elektronikus jelentkezést igényel a honlapon keresztül.

(MTI)

Menü

Klebelsberg Központ

EFOP-4.1.11-21-2021-00001 Projekt

EFOP-3.1.11-19-2020-00001 projekt

Rászoruló Személyeket Támogató Operatív Program (RSZTOP)

DIGITÁLIS KOMPETENCIA FEJLESZTÉSE

ÚTRAVALÓ ÖSZTÖNDÍJPROGRAMOK EFOP-3.1.4-15-2015-00001 VEKOP-7.3.1-17-2017-00001

Energiahatékonysági fejlesztések az iskolákban

A kora gyermekkori intervenció ágazatközi fejlesztése

Köznevelés az iskolában

Informatikai fejlesztések az iskolákban

Társadalmi Megújulás Operatív Program az iskolákban

Köznevelés Állami Fenntartóinak Folyamat-egységesítése és Elektronizálása (KAFFEE)

Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára RRF-1.2.1-2021-2021-00001

Előkészítés a Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára RRF-1.0.0-2021-00002

DIMOP_PLUSZ-4.1.1-23-2023-00001

Általános Adatkezelési Tájékoztató v05

Navigáció