A tehetséges fiatalokat támogató Fülöp Márton Alapítvány létrehozását jelentették be szerdai sajtótájékoztatójukon a kuratórium tagjai. A 32 éves korában elhunyt válogatott focista szülei az alapítvánnyal kívánnak emléket állítani fiúknak és támogatást biztosítani a jövő generáció számára.

A fiatalok tehetséggondozását és gyermekek egészségének és oktatásának fontosságát tűzte ki célul a bejegyzés alatt álló Fülöp Márton Alapítvány, amelynek legfontosabb irányait, a fiatalon elhunyt focista szülei és sporttársai mutatták be a sajtó képviselőinek. Az esemény időzítése nem véletlen, ugyanis Fülöp Márton május 3-án lett volna 33 éves.


A sajtótájékoztató a válogatott focista pályafutásának emlékezetes pillanatait megörökítő kisfilm levetítésével kezdődött.  A megható percek után Kovács Róbert, Kőbánya polgármestere köszöntötte a megjelenteket. Felvezetőjében a méltó megemlékezés fontosságát és a mások támogatásával megvalósuló jövőépítést emelte ki.


Pölöskei Gáborné, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ elnöke beszédében hangsúlyozta, hogy az iskolán kívüli tehetséggondozás lehetőséget ad az egyéni fejlesztések megvalósítására.  A tehetség-kiválasztás a környezet felelőssége, és ehhez nyújthat majd nagy segítséget az alapítvány. Hozzátette: fontos megtalálni azokat a gyerekeket, akik plusz odafigyeléssel jobban tudják kamatoztatni képességüket. Sajnos nagyon sok gyerek van, aki nem tud élni a tehetségével, de ha az alapítvány egy olyan ember szellemiségét és emlékét őrzi, mint Fülöp Marci, akkor meg lesz a lehetősége, hogy a talentum sehol se vesszen el.  


A labdarúgó édesapja, Fülöp Ferenc köszönetet mondott mindazoknak, akik segítették az alapítvány létrehozását, és támogatásukról biztosították a családot. Elmondása szerint három fő területen fogja szolgálni a tehetséges fiatalok pályafutását és tanulását. Ezek a területek a sport, az egészség és az oktatás.


Bejelentette, hogy Balatonfüreden már idén júniusban megszervezésre kerül egy tábor, ahol 15-16 éves kapusok neves edzők segítségével fejleszthetik tehetségüket. A hagyományőrző jelleggel, minden évben megrendezésre kerülő tábor teljes költségét az alapítvány állja.
Fülöp Ferenc kitért a Fülöp Márton Kapusdíj létrehozására is, amelyet minden évben ünnepélyes keretek között adnak majd át az év legjobb NB1-es védéséért.


Az alapítvány második fontos pillére lesz az egészségügy, amivel daganatos beteg gyerekeknek kívánnak segítséget nyújtani, a harmadik pedig az oktatás területe. Ennek formái: iskolák támogatása, táborok és tanulmányi versenyek szervezése, oktatási eszközök biztosítása.
Fehér Gyöngyi, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Budapest X. Kerületi tankerületi igazgatója bemutatta a nyári tábor részleteit, melynek során alternatív megközelítésben egészíthetik ki a diákok az év közben megszerzett ismereteiket.  A tábor az alaptantárgyakon túl programozási ismeretekkel és kommunikációs képességek elsajátításával is segíti a résztvevőket.


Fülöp Márton egykori játékostársai, Király Gábor és Juhász Roland, mint a kuratórium tagjai meghatottan emlékeztek közös pályafutásukra és kiemelték: a tanulás és a sport, ahogy Marci életében is, nem választható el egymástól. A tehetség mellett a munka és szorgalom is elengedhetetlen a siker eléréséért – mondta Király Gábor.